PRINT
Race 34 K1 Schüler A 2000 m Langstrecke
Saturday, 04.05.2019 - 15:24 OFFICIAL

Rank Lane Boat Finish
1 331 Stomil Poznan
Lewandrowski, Kasper
09:18.06
2 315 KV Brandenburger Adler e.V.
Reckzeh, Leon Michael
09:18.25
3 296 KV Brandenburger Adler e.V.
Kowalski, Arthur
09:28.09
4 305 Kanu Team Berlin e.V.
Hübener, Paul
09:37.57
5 324 Kanu Team Berlin e.V.
Vergin, Ian
09:53.77
6 317 Kanuteam Sachsen-Anhalt e. V.
Nikoleizig, Erik
09:57.06
7 323 KC Danemark
Borggaard, Jeppe
09:58.42
8 327 WSV "Am Blauen Wunder" e.V. Dresden
Hummel, Richard
10:01.31
9 313 SC Neubrandenburg
Freitag, Moritz
10:02.11
10 330 Kanu Team Berlin e.V.
Quiel, Philipp
10:05.04
11 321 Sportgemeinschaft Lauenhain e.V.
Tretbar, Karl
10:06.07
12 319 SC DHfK Leipzig e.V.
Zinßmann, Felix
10:06.61
13 334 Kanu Team Berlin e.V.
Andersch, Benjamin
10:13.52
14 295 Kanu Team Berlin e.V.
Pietschmann, Moritz
10:15.82
15 335 Rostocker Kanu- Club
Meyer, Floyd Stanley
10:16.56
16 310 Kanu Team Berlin e.V.
Geisen, Julius
10:20.14
17 337 Kanufreunde Mainz-Mombach 1929 e.V.
Heine, Leo-Arthur
10:23.68
18 631 Köpenicker Kanusportclub e.V.
Böttcher, Fin-Eric
10:30.40
19 338 Kanu Team Berlin e.V.
Waßmuth, Joel
10:30.58
20 332 Kanu Team Berlin e.V.
Noack, Leon
10:35.30
21 312 Kanuteam Sachsen-Anhalt e. V.
Butz, Colin
10:39.34
22 318 Kanu Team Berlin e.V.
Klöckner, Danilo
10:41.13
23 339 Kanu Team Berlin e.V.
Schneider, Moritz
10:41.75
24 304 KC Dresden e. V.
Krones, Franz
10:41.77
25 297 Kanuteam Sachsen-Anhalt e. V.
Schöbel, Paul
10:44.82
26 303 Union Schönebeck Kanu
Schoetensack, Robert
10:56.51
27 302 KC Danemark
Kok, Oliver
10:58.69
28 307 Kanuteam Sachsen-Anhalt e. V.
Abe, Luca
11:03.72
29 343 Kanu Team Berlin e.V.
Weniger, Fabian
11:06.44
30 314 Kanu Team Berlin e.V.
Ben-Khadher, Sami
11:11.87
31 326 Kanu Team Berlin e.V.
Arndt, Louis
11:13.58
32 311 KV Brandenburger Adler e.V.
Kogan, Georg
11:18.66
33 309 Wassersport-Vereinigung Cassel e.V.
Wilhelm, Jonas
11:31.71
34 341 Kanu Team Berlin e.V.
Trauboth, Max
11:33.67
35 316 Kanu Team Berlin e.V.
Mingh Quang Schmidt, Emil
11:44.34
36 301 Sportgemeinschaft Lauenhain e.V.
Striegler, Lukas
11:45.59
37 336 Kanu Team Berlin e.V.
Biechele, Henri
11:54.30
38 342 Kanu Team Berlin e.V.
Spiegelberg, Ben
11:59.75
39 300 SC DHfK Leipzig e.V.
Koffler, Lasse
12:00.25
40 325 Union Schönebeck Kanu
Wiezorek, Timo
12:08.27
41 328 Kanu Team Berlin e.V.
Sander, Eric
12:15.19
42 306 KV Brandenburger Adler e.V.
Engel, Kevin
12:21.70
43 333 SV Stahl Finow
Gessert, Ian-Til
12:38.70
44 340 Kanu Team Berlin e.V.
Fellechner, Julian
12:44.86
45 322 Kanu Team Berlin e.V.
Jädicke, Levin
12:44.96
329 Rathenower Wassersportverein 1922 e,V, Kanu
Klaus, Julius
Abgemeldet
320 Kanu Team Berlin e.V.
Koberstein, Till
Abgemeldet
308 SC Neubrandenburg
Schewe, Paavo
Abgemeldet
298 SC Neubrandenburg
Kanter, Gregor
Abgemeldet
299 Wassersport-Vereinigung Cassel e.V.
Kechel, Max
Nicht im Ziel