PRINT
Race 231 SM 8 A/B Endlauf A
Sunday, 12.05.2019 - 16:57 OFFICIAL

Rank Lane Boat 500m 1000m 1500m Finish
1 3 03 RC "Westfalen" 1929 e.V. Herdecke|Crefelder RC|RK am Baldeneysee|RC Favorite Hammonia|RV Dorsten|Potsdamer RC Germania|RV Treviris|Schweriner RG|Berliner RC
Weißenfeld, Johannes (RC "Westfalen" 1929 e.V. Herdecke)
Follert, Laurits (Crefelder RC)
Schneider, Jakob (RK am Baldeneysee)
Johannesen, Torben (RC Favorite Hammonia)
Reinhardt, Christopher (RV Dorsten)
Gebauer, Paul (Potsdamer RC Germania)
Schmidt, Richard (RV Treviris)
Ocik, Hannes (Schweriner RG)
Sauer, Martin (Berliner RC)
01:26.33 02:55.79 04:28.48 05:56.97
2 5 13 Oxford Brookes University
Antognelli, Quentin
Edwards, Brendan
Axon, James
Nunn, Sam
Glover, Michael
Aldridge, Mathew
Swarbrick, Henry
Wilkes, Oliver
[Steuermann] Brightmore, Harry
01:29.01 02:59.68 04:31.64 05:58.50
3 2 12 Oxford Brookes University
Dalton, Michael
Thompson, Max
Snowball, James
Mitchel, Dylan
Bannister, Sam
Rowe, Matthew
Bloise-Brooke, Henry
Newman, Seb
[Steuermann] McWilliams, Gavin
01:28.58 03:00.04 04:32.75 06:01.99
4 4 08 Leander club
WAITE-ROBERTS, CHARLES
[Steuermann] POWELL, WHITNEY
HAWKINS, RICHARD
Stentiford, Barnaby
ROBSON, JAMES
BUCHAN, CAMERON
MCBRIERTY, CALLUM
GRISEDALE, EDWARD
TODHUNTER, RYAN
01:29.44 03:00.86 04:34.15 06:05.32
5 1 04 Oxford Brookes University (Under 23)
Chambers, Peter
Sheridan, Jared
Sheridan, Conner
Witting, Ben
Ayres, Oliver
Spurling, Cameron
Heath, Alfie
Tebb, Chriss
[Steuermann] Schmidt, Isaac
01:29.52 03:03.37 04:39.05 06:09.47
6 6 09 Crefelder RC|RC Germania Düsseldorf|Berliner RC|RC Favorite Hammonia|Siegburger RV|Celler RV|Der Hamburger und Germania RC|RG Treis-Karden
Schulte-Bockholt, Jacob (Crefelder RC)
Schulz, Anton (RC Germania Düsseldorf)
Gebel, Jakob (Crefelder RC)
Korge, Maximilian (Berliner RC)
Großmann, Malte (RC Favorite Hammonia)
Schirrmacher, Janek (Siegburger RV)
Kluge, Peter (Celler RV)
Kammann, Marc (Der Hamburger und Germania RC)
Wiesen, Jonas (RG Treis-Karden)
01:30.67 03:04.67 04:40.75 06:11.80