PRINT
Race 231 SM 8 A/B Endlauf B
Sunday, 12.05.2019 - 17:01 OFFICIAL

Rank Lane Boat 500m 1000m 1500m Finish
1 2 15 Deutscher Ruderverband|RU Arkona Berlin (Under 23)
Kruse, Soenke (Deutscher Ruderverband)
Paul, Marvin (Deutscher Ruderverband)
Schönherr, Mattes (Deutscher Ruderverband)
Geller, Lukas (Deutscher Ruderverband)
Rentz, Johannes (Deutscher Ruderverband)
Pretzler, Rupert (Deutscher Ruderverband)
Schröder, Wolf Niclas (RU Arkona Berlin)
Christ, Julius (Deutscher Ruderverband)
[Steuermann] Koch, Florian (Deutscher Ruderverband)
01:29.61 03:01.05 04:33.65 06:04.54
2 3 01 Federación Chilena de Remo 
Vasquez, Oscar
Echeverria, Selim
Abraham, Alfredo
Lapostol, Francisco
Kalleg, Cristopher
Martinez, Nelson
Guerrero, Bernardo
Abraham, Ignacio
[Steuermann] Liewald, Antonia
01:30.42 03:02.81 04:36.63 06:06.47
3 1 05 FEDERATION FRANCAISE D'AVIRON (Under 23)
CATOUL, Esteban
[Steuermann] CRESPY, Louis
LAUTRETTE, Tristan
DIDRY, Gatien
BRISSON, Marc
RAYET, Téo
STENDER, Nicolas
GIVORT, Nathan
RUBIO, Charlélie
01:31.01 03:03.08 04:37.92 06:06.83
4 4 11 Deutscher Ruderverband (Under 23)
Schandl, Leon
Hopmann, Henry
Goeritz, Robin
Benedikter, Floyd
Roggensack, Olaf
Föbinger, Lukas
John, Max
Seiters, Paul
[Steuermann] Martini, Till
01:29.05 03:01.30 04:35.51 06:07.19
5 5 16 Koninklijke Nederlandsche Roeibond
Tiemeijer, Robert
[Steuermann] Kwee, Bjorn
van Soest, Willem
Moerman, Joris
Talsma, Ties
Rustenburg, Wibout
Vos de Wael, Daan
Florijn, Finn
Hagemeister, Theis
01:30.53 03:03.28 04:37.51 06:07.35
6 6 07 Mannheimer RV Amicitia|Siegburger RV|Crefelder RC|RV Dorsten|Bessel-RC
Joost, Leon (Mannheimer RV Amicitia)
Bauer, Yannik (Siegburger RV)
Melka, Larus (Crefelder RC)
Mäger, Niklas (Siegburger RV)
Baloghy, Andreas (Crefelder RC)
Müller, Benedikt Oliver (RV Dorsten)
Stöcker, Patrik (Siegburger RV)
Müller, Lukas Frederik (RV Dorsten)
Drewes, Clara (Bessel-RC)
01:32.41 03:08.86 04:47.17 06:22.76



231 - Endlauf A - Sunday, 12.05.2019 - 16:57
231 - Endlauf B - Sunday, 12.05.2019 - 17:01